List motywacyjny – wskazówki

List motywacyjny wbrew opinii wielu aplikujących odgrywa obok CV ważną rolę. O ile napisanie CV nie jest rzeczą trudną o tyle napisanie ciekawego listu motywacyjnego, który przyciągnie pracodawcę wciąż jest nie lada umiejętnością. 
I właśnie od tego powinno się rozpocząć pisanie.

Zazwyczaj w ogłoszeniu zawarte są szczegółowe kryteria jakie stawiane są przed kandydatem na określone stanowisko. Z tego względu większość osób legitymuje się więc podobnym wykształceniem, umiejętnościami, zbliżonym doświadczeniem. Dlatego potrzebne jest nam „coś” dzięki czemu uda nam się wyprzedzić całą rzeszę aplikujących wraz z nami.

CV to forma wizytówki, która Twojemu potencjalnemu pracodawcy ma dostarczyć niezbędnych informacji o Tobie. Często podczas rozmowy kwalifikacyjnej CV pełni rolę ściągawki dla przeprowadzającego rekrutację.


Zazwyczaj wszystkie CV zawierają podobne pozycje, pod którymi zamieszczamy informację
o nas, a różnią się jedynie wyglądem, ilością zmieszczonych danych, itp. Pisząc CV pamiętajmy aby nie było ono za długie. Musi zawierać jak najwięcej informacji o nas samych, które musza zostać przedstawione we właściwi sposób. W dobrym tonie jest, jeżeli Wasze CV zmieści się na kartce formatu A4.

Sześć kroków do napisania dobrego CV[1]