Lets code 8miast

W nocy z 20 na 21 listopada w Lublinie i 7 innych miastach w Polsce przez 16 godzin zespoły pasjonatów programowania będą tworzyły aplikacje do użytku społecznego. Za tę, która uznana zostanie najlepszą, zespół otrzyma 10 000 złotych. Rywalizacja odbywa się w ramach nocnego konkursu programistycznego Let’s code, organizowanego przez firmę Sii w jej 8 biurach w Polsce: w Warszawie, Gdańsku, Wrocławiu, Poznaniu, Krakowie, Łodzi, Lublinie i Katowicach. Udział w konkursie jest bezpłatny, a rejestracja trwa do 10 listopada: www.letscode.sii.pl/rejestracja . Liczba miejsc jest ograniczona.  

 

Konkurs startuje o godzinie 18:00 w piątek 20 listopada. W Lublinie nocny maraton odbędzie się w siedzibie Sii w NordPark B, ul. Szeligowskiego 6. Będzie trwać do rana.Organizator zapewnia wszystkim uczestnikom kawę w dużych ilościach, napoje i ciepły posiłek, by wesprzeć w całonocnym trudzie programowania. Patronat nad konkursem Let’s code w Lublinie objęli: „Gazeta Wyborcza”, „Kurier Lubelski”, Lubelska Wyżyna IT, Radio Lublin i Radio Centrum.

Konkurs Let’s Code organizowany jest przez Sii już po raz drugi. W tym roku organizatorzy zaproponowali uczestnikom stworzenie aplikacji na 1 z 3 wybranych tematów.

Pierwszy z nich to aplikacja, która ma zadanie służyć lokalnej społeczności. Wymiana umiejętności w obrębie osiedla czy drobne naprawy sąsiedzkie – to przykłady, czego może dotyczyć napisana w tej kategorii aplikacja. Drugim tematem jest rozwijanie pasji. W tej kategorii uczestnicy będą mogli wykazać się stworzeniem aplikacji, które będziemy mogli wykorzystać w czasie uprawiania sportu, wspólnego grania na instrumentach lub do realizacji każdej dowolnej pasji. Trzeci temat to kultura i ułatwianie dostępu do niej. Tu także inwencja developerów nie będzie niczym ograniczona, może dotyczyć dowolnej dziedziny kultury.

Stworzone aplikacje zostaną wstępnie ocenione przez jury, składające się zarówno z osób z wiedzą techniczną, jak i z osób, które ocenią przydatność społeczną i biznesową aplikacji. Najlepiej ocenione w lokalizacjach aplikacje trafią do drugiego etapu, w którym zwycięską appkę wybiorą internauci w głosowaniu online na stronie internetowej Let’s code: http://letscode.sii.pl.

Poza interesującą tematyką do udziału w konkursie zachęca możliwość wygrania wartościowych nagród. W pierwszym etapie członkowie najlepszych drużyn, wybranych w każdym z 8 miast, otrzymają smartwatche Motorola Moto 360. W drugim etapie konkursu autorzy zwycięskiej aplikacji otrzymają od firmy Sii nagrodę główną – 10 000 zł.

Aby zapisać się na konkurs, wystarczy zgłosić zespół i wypełnić formularz rejestracyjny, znajdujący się pod adresem http://letscode.sii.pl/rejestracja. Zapisy rozpoczęły się 19 października i trwają do 10 listopada. Liczba miejsc jest ograniczona – warto więc zarezerwować sobie możliwość stworzenia wartościowej aplikacji i zgarnięcia atrakcyjnych nagród.

Dodatkowo w Polsce patroni medialni to: Tygodnik „Computerworld”, Magazyn Programista, Magazyn Studentów Semestr, codeguru.geekclub.pl, Polibuda.info, Radio Kampus, epoznan.pl, Java User Group Poznań, Crossweb.pl, Biuro Karier Politechniki Wrocławskiej, Radio Gdańsk, my3miasto.pl, TVP Łódź, Młodzi w Łodzi, Women in technology, Magazyn What’s up.

W przypadku dodatkowych pytań zapraszamy do kontaktu: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.