Polska Fundacja Ośrodków Wspomagania Rozwoju Gospodarczego „OIC Poland” z siedzibą w Lublinie oraz Pracodawcy Lubelszczyzny „Lewiatan” zapraszają do udziału w bezpłatnej konferencji podsumowującej realizację projektu „Istotne kompetencje w poszukiwaniu zatrudnienia”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Udział w konferencji jest całkowicie bezpłatny. Do udziału w konferencji zapraszamy przedstawicieli instytucji rynku pracy, organizacji pozarządowych, szkół wyższych, przedsiębiorców, absolwentów i studentów z obszaru województwa lubelskiego.

Podczas konferencji, oprócz krótkiego podsumowania działań realizowanych w ramach projektu, chcemy zaprezentować produkt finalny – innowacyjne narzędzie informatyczne umożliwiające diagnozę kompetencji istotnych w poszukiwaniu zatrudnienia. Narzędzie to może być pomocne zarówno w codziennej pracy służb zatrudnienia, jak również stanowić wsparcie procesów rekrutacyjnych realizowanych przez pracodawców. Może być także wykorzystywane przez osoby poszukujące pracy do swoistej samooceny posiadanych kompetencji.

W trakcie konferencji przedstawimy również katalog kompetencji istotnych w poszukiwaniu zatrudnienia oraz zaprezentujemy działania urzędów pracy w zakresie wsparcia zatrudnienia osób młodych. Konferencja będzie również okazją do omówienia sytuacji absolwentów lubelskich uczelni na regionalnym rynku pracy – przedstawimy korzyści płynące z monitoringu losów absolwentów.

Konferencji będą towarzyszyć targi pracy. Każdy, kto poszukuje pracowników, stażystów, praktykantów, podczas targów będzie miał możliwość zaprezentowania swojej oferty w tym zakresie. Wszystkim zainteresowanym udostępnimy bezpłatnie stanowiska wystawiennicze. Do udziału w targach zapraszamy również instytucje zajmujące się pośrednictwem pracy, a także przedstawicieli służb zatrudnienia.

Do odwiedzenia targów zapraszamy osoby poszukujące pracy, udział w tym wydarzeniu może zaowocować cennymi kontaktami, a nawet przyczynić się do zmiany dotychczasowej ścieżki kariery zawodowej. Podczas targów pracy będzie można osobiście wypróbować narzędzie informatyczne opracowane w ramach projektu “Istotne kompetencje w poszukiwaniu zatrudnienia”.

Zgłoszenia do udziału w konferencji będą przyjmowane do 12 grudnia 2014 r.
Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do wcześniejszego zakończenia rejestracji, jeśli limit miejsc zostanie wyczerpany.
Instytucje zainteresowane udziałem w targach pracy w roli wystawcy prosimy o kontakt
najpóźniej do 11 grudnia 2014 r.

KONTAKT
tel. 81 532 43 33, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.">

 

Program konferencji

 09.30-10.00 Rejestracja uczestników/uczestniczek konferencji 
10.00-10.15

Otwarcie konferencji. Informacje o projekcie „Istotne kompetencje
w poszukiwaniu zatrudnienia”
dr Ewelina Iwanek
Prezes Zarządu Fundacji OIC Poland w Lublinie

10.15-11.00

Jak poznać swoje kompetencje? Prezentacja innowacyjnego narzędzia służącego diagnozie kompetencji istotnych w poszukiwaniu zatrudnienia
Wiesław Talik
Psycholog, ekspert w ramach projektu

11.00-11.45

Kompetencje istotne w poszukiwaniu zatrudnienia
Małgorzata Mitura-Cegłowska
Doradca zawodowy, ekspert w ramach projektu

11.45-12.00 Przerwa kawowa
12.00-12.15

Kompetencje istotne w poszukiwaniu zatrudnienia w ocenie pracodawców
Dariusz Jodłowski
Prezes Zarządu Pracodawcy Lubelszczyzny „Lewiatan”

12.15-12.30

Działania urzędów pracy w zakresie wsparcia zatrudnienia absolwentów szkół wyższych
Katarzyna Kępa
Dyrektor Miejskiego Urzędu Pracy w Lublinie

 12.30-12.55

Korzyści płynące z monitoringu losów absolwentów
dr inż. Arkadiusz Małek
Lubelski Park Naukowo-Technologiczny

 
 12.55-13.10 Pytania do Prelegentów 
 13.10 Lunch/Zwiedzanie stoisk wystawców