Wypłata każdego pracownika składa się z kilku części, dlatego podawana w ofertach o pracę kwota brutto zawsze jest wyższa niż wysokość wynagrodzenia, która ostatecznie trafia do rąk zatrudnionego. Czy wiesz, jak liczyć kwotę netto wypłaty proponowanej przez rekrutera? Nowoczesne narzędzia mogą Ci w tym pomóc.

Powstał darmowy kalkulator wynagrodzeń, w którym bez limitów możesz przeliczać różne kwoty wynagrodzenia netto i brutto, a także dokładne wartości odprowadzanych składek. Po wpisaniu wysokości miesięcznej płacy uzyskamy pełne zestawienie części wynagrodzenia i oskładkowania na najpopularniejszych rodzajach umów.

Darmowy kalkulator wynagrodzeń umożliwia przeanalizowanie tych kwot, na wykresach przedstawia koszty pracownika i pracodawcy, podaje wyliczenie kwot netto, brutto, składek na ubezpieczenie emerytalne, rentowe, chorobowe i zdrowotne. Możesz w nim sprawdzić także rozpiskę roczną wynagrodzenia i jego części z podziałem na poszczególne miesiące.

Według obowiązującego prawa uczniowie i studenci do 26 roku życia przy zatrudnieniu są zwolnieni z podatku dochodowego. Kalkulator ujmie to w rozliczeniu, jeśli przejdziemy do zaawansowanych ustawień narzędzia.

https://www.aplikuj.pl/kalkulator-wynagrodzen