"miasto poezji/poezja miasta" to hasło tegorocznej edycji Lubelskich Spotkań Literackich "Miasto Poezji", do udziału w której zapraszamy Was w roli Wolontariusza/ki!
Kogo szukamy?
Poszukujemy osób od 16. roku życia chcących aktywnie włączyć się w tworzenie XIII Lubelskich Spotkań Literackich "Miasto Poezji", które odbędą się 21 - 24 maja. Do współpracy zaprosimy Cię wcześniej, żebyś jak najlepiej poczuł/a klimat festiwalu.
Do kiedy możesz się zgłaszać?
Nabór wolontariuszy będzie trwać do 15 marca.
O wynikach naboru poinformujemy Cię najpóźniej do 18 marca.
Przy czym możesz pomóc?
Jako Wolontariusz/ka ,,Miasta Poezji” możesz działać w jednej z następujących grup zadaniowych:
1. Biuro Festiwalowe - w ramach tej grupy będziesz pełnić dyżury w biurze festiwalowym znajdującym się w Domu Słów oraz punkcie informacyjnym na Placu Litewskim. Staniesz się skarbnicą wiedzy o Festiwalu dla naszych gości oraz mieszkańców Lubina i turystów. Przed Festiwalem będziesz dla nas nieocenionym wsparciem np. przy przygotowaniu pakietów dla poetów, notesów w introligatorni czy dystrybuowaniu materiałów promocyjnych (np. afiszy).
2. Małe Miasto Poezji - to okazja do czytania bajek w szkołach i przedszkolach czy opieki nad spotkaniami i warsztatami dla dzieci. Przed Festiwalem będziesz dla nas nieocenionym wsparciem np. przy przygotowaniu materiałów do działań dla dzieci.
3. Terytoria Poezji - w ramach tej grupy masz okazję pomagać przy obsłudze wydarzeń odbywających się na Placu Litewskim (spotkania, koncerty), opiekować się przestrzenią festiwalową i pomagać w prowadzonych warsztatach i akcjach np. fotoakcja "Lubię Poezję" czy akcja społeczna "Podaruj wiersz".
4. Edukacja - to okazja do bliższego poznania naszych gości festiwalowych, którymi będziesz się opiekować podczas spotkań poetyckich realizowanych w szkołach. To także dział, w którym będziesz wspierać (i podpatrywać przy pracy) prowadzących warsztaty dla młodzieży w Domu Słów.
5. Medialna - to grupa, w której Twoim zadaniem będzie dokumentacja fotograficzna lub video prowadzonych działań w ramach Terytoriów Poezji, Małego Miasta Poezji, Edukacji czy Mieszkań Poezji. Jeśli do tego będziesz chciał/a nas wesprzeć w działaniach promocyjnych będziemy Ci podwójnie wdzięczni!
Co oferujemy?
Przede wszystkim niepowtarzalną atmosferę i znajomości na lata! Poza tym gwarantujemy pracę w fajnym zespole, niezapomniane poetyckie doznania, specjalne podziękowania oraz zaświadczenia dla najaktywniejszych wolontariuszy! Jeśli chcesz odbyć praktyki studenckie w ramach Miasta Poezji to oczywiście dajemy taką możliwość!
Regulamin rekrutacji i udziału w wolontariacie Festiwalu “Miasto Poezji”: https://tiny.pl/tvhv6
Formularz zgłoszeniowy: https://forms.gle/viWnCqLMj4gfNAKV9
Koordynatorka Wolontariuszy/ek: Monika Czapka
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.