Karczewski Doradctwo Personalne, dla swojego Klienta – Stowarzyszenia ochrony przyrody Ptaki Polskie, skupiającego się głównie na ochronie dzikich gatunków ptaków i ich siedlisk, poszukuje Kandydatek/-ów na stanowisko:

Lider i Edukator Regionalny

(miejsce pracy: woj. lubelskie)

 

Wraz z rozwojem kampanii i idei Bądź na pTAK! poszukujemy do współpracy osób na terenie całego kraju. Przyszli Liderzy i Edukatorzy Regionalni mieliby w swoich regionach promować przyrodę i potrzebę jej ochrony oraz integrować ludzi wokół jej idei i wartości. Powinni umieć poprowadzić inspirujące zajęcia edukacyjne dla dzieci, młodzieży i dorosłych, zorganizować i poprowadzić lokalny Klub Ptaków Polskich, a w razie potrzeby przekonać decydentów i mieszkańców, że ochrona przyrody się opłaca. W swojej działalności społecznej będą popularyzować idee na pTAK! – w szczególności będą rozwijać partnerską sieć Szkół na pTAK!

Jeśli masz duszę społecznika, spore pokłady entuzjazmu, jesteś zajawiona/zajawiony na przyrodę i szukasz dodatkowego zajęcia, które pozwoli Ci realizować tą pasję – to może być oferta dla Ciebie i pomysł na twórcze zagospodarowanie wolnego czasu.

W ramach projektu planowany jest cykl trzech 4-dniowych szkoleń weekendowych dla przyszłych Liderów i Edukatorów Regionalnych - w terminie od listopada 2014 do marca 2015 oraz przeprowadzenie przez nich co najmniej 30 przyrodniczych warsztatów edukacyjnych w terminie od marca 2015 do kwietnia 2016 roku, za które otrzymają wynagrodzenie.

My dostarczymy wszystkich niezbędnych materiałów i przede wszystkim zapewnimy szkolenia specjalistyczne, które przygotują naszych Liderów i Edukatorów do działania. Między innymi nauczymy, na czym polega pozaszkolna edukacja przyrodnicza, jak przygotować i przeprowadzić dobry i atrakcyjny warsztat edukacyjny lub zajęcia terenowe, jak promować przyrodę, jak pisać projekty i zdobywać środki na finasowanie własnej działalności. Wszystko w najpiękniejszych miejscach w kraju – i całkowicie bezpłatnie.

Niestety nie możemy zapewnić Ci regularnego wynagrodzenia ani pracy etatowej, ale gwarantujemy niezwykłą współpracę, silne wsparcie merytoryczne i organizacyjne, prawdziwie twórczą i życzliwą atmosferę oraz najlepsze warunki osobistego wzrostu i rozwoju dla każdego, komu zależy i kto chce zmieniać świat – na bardziej na pTAK!

Jeśli jesteś zainteresowana/zainteresowany – prosimy wypełnij niniejszy formularz rekrutacyjny: http://www.jestemnaptak.pl/online i prześlij go najpóźniej do dnia 20 września 2014.

Więcej informacji uzyskasz, kontaktując się z Koordynatorką ds. Edukacji, Ewą Stróżniak - email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 887 747 737.