Wydział Administracji i Ekonomii Wyższej Szkoły Ekonomii i Innowacji w Lublinie
Koło Naukowe Administratywistów
Nowoczesne Zarządzanie Biznesem, Związek Banków Polskich

Zapraszają na cykl wykładów otwartych dla studentów WSEI poświęconych bezpieczeństwu  obrotu gospodarczego, finansowego i społecznego  

 

  • 11.03.2017 r. (sobota) – „Nie stój – inwestuj” – wykład prowadzony przez przedstawiciela Fundacji GPW. Przedstawione zostaną podstawowe zasady inwestowania na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Słuchacze dowiedzą się m.in.: czym jest analiza techniczna i analiza fundamentalna, co może pozwolić nam na osiągnięcie sukcesu na giełdzie, jakie błędy najczęściej popełniają początkujący inwestorzy”.
  • 18.03.2017 r. ( sobota) – „Nowy wymiar bankowości spółdzielczej” – „Wykłady poprowadzi regionalny koordynator programu NZB z Krakowa – Mateusz Zając.  Słuchacze dowiedzą się czym różnią się banki spółdzielcze od banków komercyjnych i SKOKów, jaka jest ich rola w społeczności lokalnej, jakie są cechy banków spółdzielczych”.
  • 19.03.2017 r. ( niedziela) - „Korzystanie z informacji gospodarczych przewagą konkurencyjną firm” – wykład prowadzony przez przedstawiciela Związku Banków Polskich. Słuchacze dowiedzą się m.in w jaki sposób mogą sprawdzać swoich kontrahentów, tak aby uniknąć takich którzy nie regulują swoich zobowiązań,  co zrobić w przypadku, gdy chcemy odzyskać należności od dłużnika, czym różni się Biuro Informacji Gospodarczej od Biura Informacji Kredytowej, w jaki sposób można pobierać Raporty o sobie z tzw. Rejestrów Dłużników”.
  • 1.04. 2017 ( sobota)  - „ZUS dla Studenta. Ubezpieczenia społeczne w praktyce”  – wykład prowadzony przez przedstawicieli Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Słuchacze dowiedzą się m.in. jak odróżnić umowę zlecenia od umowy o dzieło, o pracę, jakie składki musimy odprowadzać w każdej z tych umów, oraz jakie konsekwencje dla nas jako ubezpieczonych ma praca na podstawie każdej z tych umów. Przedstawiony zostanie również proces zakładania działalności gospodarczej, oraz obowiązki jakie spoczywają na pracodawcy w obszarze ubezpieczeń społecznych”.