Halo programiści i twórcy rozwiązań mobilnych! Konkurs dla Was!
Konkurs nazywa się Educathon Lodz i odbywa się w ramach Tygodnia Kodowania 2018.

Do wygrania 1000zł!
Wystarczy jedynie do 17.10.2018 r. zgłosić swój zespół za pomocą formularza https://goo.gl/forms/4bWG7NoouS6oK7NQ2, a następnie 19.10.2018 w Łódzkim Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego w Łodzi zaprezentować swój pomysł!

Wszystkie niezbędne informacje:

 https://www.facebook.com/newtechlodz/posts/2190741877604293?__tn__=K-R

Zapraszamy do udziału w CodePlay by Asseco - hackathonie, w którym tworzone będą innowacje banku przyszłości!

Wydarzenie odbędzie się 27 października w Krakowie.

Konkurs dotyczy tworzenia innowacji banku przyszłości - hasłem przewodnim jest idea “All you need is bank”.

Na uczestników konkursu czekają nie tylko nagrody pieniężne, których łączna pula wyniesie 34.000 PLN, ale przede wszystkim program inkubacji Asseco Innovation Hub, który umożliwi rozwój pełnej wersji projektu.

 

Do udziału w hackathonie zapraszamy:
studentów 3-5 roku studiów inżynierskich, analityków, programistów, projektantów, specjalistów UX i grafików z kilkuletnim doświadczeniem zawodowym oraz wszystkich pasjonatów nowych technologii.

Uczestnicy muszą mieć ukończone 18 lat, mogą przystąpić do konkursu indywidualnie lub w drużynach 2-5 osób. Udział jest całkowicie bezpłatny.

Dołącz do naszej grupy na Facebooku, aby poznać innych uczestników, stworzyć drużynę i skonsultować swoje pomysły:http://bit.ly/GrupaCodePlay

Sprawdź naszą animację i dowiedz się kim jest Darek ;) :http://bit.ly/CodePlayYT

Więcej szczegółów:http://bit.ly/CodePlaySzczegoly 

Ministerstwo Środowiska prowadzi nabór na następujące stanowiska pracy:

- główny specjalista ds. obsługi prawnej w Wydziale Obsługi Prawnej w Departamencie Prawnym (do 19.10.2018 r.)

https://bip.mos.gov.pl/praca/nabor-do-sluzby-cywilnej/nabor-na-wolne-stanowiska-w-ms/oferty-pracy/job/glowny-specjalista-do-spraw-obslugi-prawnej-w-wydziale-obslugi-prawnej-35298/

- starszy inspektor ds. gospodarki odpadami komunalnymi w Wydziale Odpadów Komunalnych, Ewidencji i Sprawozdawczości w Departamencie Gospodarki Odpadami (do 19.10.2018 r.)

https://bip.mos.gov.pl/praca/nabor-do-sluzby-cywilnej/nabor-na-wolne-stanowiska-w-ms/oferty-pracy/job/starszy-inspektor-do-spraw-gospodarki-odpadami-komunalnymi-w-wydziale-odpadow-komunalnych-ewidencj/

https://bip.mos.gov.pl/praca/nabor-do-sluzby-cywilnej/nabor-na-wolne-stanowiska-w-ms/oferty-pracy/job/starszy-inspektor-do-spraw-gospodarki-odpadami-komunalnymi-w-wydziale-odpadow-komunalnych-ewidencj-1/

- radca prawny ds. obsługi prawnej i koncesji w Wydziale Węglowodorów w Departamencie Geologii i Koncesji Geologicznych (do 10.10.2018 r.)

https://bip.mos.gov.pl/praca/nabor-do-sluzby-cywilnej/nabor-na-wolne-stanowiska-w-ms/oferty-pracy/job/radca-prawny-do-spraw-obslugi-prawnej-i-koncesji-w-wydziale-weglowodorow-34381/

- radca prawny ds. obsługi prawnej w Zespole ds. Dokumentowania Złóż Kopalin i Kwalifikacji Geologicznych w Departamencie Geologii i Koncesji Geologicznych (do 10.10.2018 r.)

https://bip.mos.gov.pl/praca/nabor-do-sluzby-cywilnej/nabor-na-wolne-stanowiska-w-ms/oferty-pracy/job/radca-prawny-do-spraw-obslugi-prawnej-w-zespole-do-spraw-dokumentowania-zloz-kopalin-i-kwalifika-1/

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ!

Aktualne ogłoszenia o naborach na wolne stanowiska pracy w Ministerstwie Środowiska są publikowane na stronie internetowej:
https://bip.mos.gov.pl/praca/nabor-do-sluzby-cywilnej/nabor-na-wolne-stanowiska-w-ms/

Istnieje możliwość składania wniosków o przyznanie stypendium naukowego dla wybitnie uzdolnionych studentów oraz uczestników studiów doktoranckich, zamieszkujących na terenie Gminy Lublin.

Wnioski  o przyznanie stypendium należy składać w terminie od 1 do 31 października
w sekretariacie Wydziału Oświaty i Wychowania Urzędu Miasta Lublin
ul. Narutowicza 37/39, w godzinach od 7.30 do 15.30.

Więcej informacji na stronie:

https://lublin.eu/mieszkancy/edukacja/dla-studenta/

oraz na facebooku @Lublin.Przedsiębiorczy

INSTYTUT MEDYCYNY WSI IM. WITOLDA CHODŹKI W LUBLINIE

zaprasza osoby zainteresowane podjęciem studiów doktoranckich rozpoczynających się w roku akademickim 2018/2019 do wzięcia udziału w projekcie:

Interdyscyplinarne studia doktoranckie Instytutu Medycyny Wsi
w Lublinie ŚRODOWISKO I ZDROWIE

W ramach projektu zaplanowano:

  • przeprowadzenie czteroletnich studiów doktoranckich, zapewniających możliwość poszerzenia wiedzy i umiejętności przydatnych w pracy naukowej w szerokorozumianym zakresie nauk o zdrowiu,
  • program dydaktyczny ukazujący mechanizmy i skutki oddziaływania różnorodnych czynników środowiskowych na zdrowie oraz zasady interdyscyplinarnej metodologii badania zjawisk w tym zakresie,
  • opiekę nauką nad doktorantem, w tym promotorów, kopromotorów lub promotorów pomocniczych,
  • wizyty studyjne doktorantów m.in. w ośrodkach badawczych, w instytucjach sektora publicznego, organizacjach pozarządowych, przedsiębiorstwach,
  • udział doktorantów w konferencjach,
  • możliwość pokrycia kosztów badań naukowych i ich publikacji,
  • stypendia motywacyjne dla doktorantów.

Kto może wziąć udział w projekcie:

  • Osoby posiadające kwalifikacje drugiego stopnia (także beneficjenci programu Diamentowy Grant), uzyskane na kierunkach realizowanych przez uczelnie medyczne, a także na innych kierunkach studiów umożliwiających odbywanie specjalizacji w dziedzinach mających zastosowanie w ochronie zdrowia, zgodnie z wykazem z załącznika nr 2 do Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 13 czerwca 2017 r. w sprawie specjalizacji w dziedzinach mających zastosowanie w ochronie zdrowia (Dz.U. 2017 poz. 1217).

Limit miejsc: 15

Udział w projekcie jest bezpłatny. Rekrutacja trwa do 19 października 2018r.

Szczegółowe informacje na stronie internetowej www.imw.lublin.pl
w zakładce Projekty

Biuro Projektu:

Instytut Medycyny Wsi im. Witolda Chodźki

ul. Kazimierza Jaczewskiego 2

20-090 Lublin

tel. 718 44 80, 718 45 30

Stypendium START jest wyróżnieniem dla najzdolniejszych młodych badaczy przyznawanym w dowód uznania dla ich osiągnięć naukowych. Mogą się o nie ubiegać badacze reprezentujący wszystkie dziedziny nauki, którzy w roku składania wniosku nie przekroczyli 30 r.ż. W bieżącym roku są to osoby urodzone w 1988 r. lub później bez względu na dzień i miesiąc. Istnieje także możliwość przedłużenia wieku na zasadach uwzględnionych w regulaminie.

W konkursie o stypendium oceniane są przede wszystkim jakość i oryginalność dotychczasowego dorobku naukowego kandydata oraz jego najważniejsze osiągnięcie badawcze. W ubiegłych latach wysokość rocznego stypendium wynosiła 28 000 zł. Stypendium można przeznaczyć na dowolny cel.

W programie START przyznane zostaną również wyróżnienia wybitnym kandydatom, których osiągnięcia naukowe zostały najwyżej ocenione przez recenzentów konkursu. Stypendia wyróżnionych laureatów zostaną podwyższone.

Wnioski składane do konkursu START będą także rozpatrywane w konkursie o stypendium im. prof. Barbary Skargi. Stypendystą w tym konkursie może zostać osoba, której badania wyróżniają się odważnym przekraczaniem granic między różnymi dziedzinami nauki, otwierają nowe perspektywy badawcze i tworzą nowe wartości w nauce. Stypendium takiej osoby również zostanie podwyższone.

Stypendia w najbliższym konkursie w programie START zostaną sfinansowane nie tylko ze środków własnych Fundacji, lecz także ze środków przekazanych przez prywatnych darczyńców oraz spółkę SensDx i Instytut Biotechnologii i Medycyny Molekularnej. Z kolei fundusze pochodzące z wpłat 1% podatku dochodowego Fundacja przeznaczy na stypendia wyróżnionych laureatów.

Wszystkich kandydatów zapraszamy do ubiegania się o stypendia wyjazdowe do wybranego przez kandydata ośrodka badawczego za granicą. Stypendia przyznawane są laureatom po rozstrzygnięciu konkursu START na podstawie zasad opisanych w Instrukcji przygotowania wniosku.

Młodych naukowców zainteresowanych udziałem w konkursie zachęcamy do zapoznania się z Regulaminem Programu Start Instrukcją przygotowania wniosku umieszczonymi na stronie programu.

Wnioski w konkursie START 2019 można składać od 25 września do 31 października br. Wyniki zostaną ogłoszone w maju 2019 r.

Uwaga! Zgodnie z regulaminem stypendium START można otrzymać tylko raz.

Wszystkim kandydatom życzymy powodzenia!

Szczegółowe informacje o programie i dokumenty do pobrania znajdują się na stronie programu START – LINK

Universality to bezpłatna platforma dla studentów IT umożliwiająca tworzenie realnego CV

z próbkami kodu poprzez rozwiązywanie zadań zamieszczonych przez realne firmy z branży.

Platforma daje możliwość weryfikacji umiejętności, ich prezentacji przed realnym pracodawcą

i sprawdzenia się w pracy na wymarzonym stanowisku, jeszcze przed podpisaniem umowy.

Studencie!

Przeglądaj dostępne zadania firmowe.

Znajdź firmy, które zajmują się tym, co sam chciałbyś robić.

Poznaj swoje mocne strony i rozwijaj się w kierunku zgodnym z Twoimi zainteresowaniami i potrzebami rynku.

Nawiąż kontakt i buduj relacje z potencjalnym pracodawcą jeszcze na studiach.

Więcej informacji na stronie: https://www.universality.io/

Rozmowa z pomysłowdawcą:

 https://www.youtube.com/watch?v=zZy--HWZzBA&t=34s 

 

Jesteś programistą lub analitykiem biznesowym?

A może dopiero rozpoczynasz swoją karierę i szukasz ciekawych możliwości rozwoju?

Weź udział w Dniu Otwartym w Sollers Consulitng i posłuchaj wykładu Sławomira Sobótki!

Kiedy? 26 października 2018

Start: 16:30

Gdzie? Biuro Sollers Consulting przy ul. Spokojnej 2 w Lublinie (piętro VI)

Zarejestruj się do 23 października: spokojna-openday.sollers.eu

Program:

16:30 – 17:00 - Rejestracja uczestników

17:00 – 17:20 - Rozpoczęcie wydarzenia i przemówienie Partnera Zarządzającego Sollers Consulting. Dowiesz się jak od 2012 r. Sollers Consulting rozwija się w Lublinie i poznasz główne obszary działalności oraz mozliwości rozwoju, jakie oferujemy.

17:20 – 18:00 - Sollersi o Sollersi czyli nasz zespół o realizowanych projektach. Poznasz naszych współpracowników, którzy podzielą się swoimi doświadczeniami w prowadzeniu projektów na całym świecie.

18:00 – 18:30 - Wycieczka po nowym biurze przy ul. Spokojnej

18:30 – 19:30 - Wykład Sławomira Sobótki. ,,Event Storming - jak skracać dystans między IT i Biznesem”

Event storming to warsztatowa metoda szybkiej analizy procesów zachodzących w domenie oprogramowania. Podczas prezentacji będziesz miał okazję spojrzeć na ten proces z różnych perspektyw: programisty, managera, klienta.

Kilka faktów o Sławomirze Sobótce:

Sławomir Sobótka

Architekt aplikacji i trener, Bottega IT Minds

Trener i konsultant w firmie Bottega IT Minds, specjalizujący się w technologiach Java EE.
W codziennej pracy integruje Domain Driven Design, wzorce, style architektoniczne, zwinneprocesy wytwórcze i zdrowy rozsądek. Stosuje nadrzędną zasadę: rozpoznać klasę problemu z jaką mamy doczynienia i dobrać do niej odpowiednią klasę narzędzia. Hobbystycznie interesuje się psychologią pozytywną i kognitywistyką. Lubi myśleć o sobie jako entuzjaście Software Craftsmanship.

19:30 - ... Afterparty

Turniej FIFA + piłkarzyki + billard + networking

Do wygrania atrakcyjne nagrody!