Grafika

Przed Tobą jeszcze ponad miesiąc wakacji i nie masz pomysłu na ich spędzenie ?

Zapraszamy Cię na podstawowe szkolenie w 2 Lubelskiej Brygadzie Wojsk Obrony Terytorialnej.

Naszym celem jest podniesienie bezpieczeństwa regionu poprzez wojskowe przeszkolenie jak największej ilości młodych ludzi, aby potrafili posługiwać się bronią, sprzętem wojskowym i współpracować w zespole.

Podczas 16 dniowego szkolenia podstawowego zapewniamy – zakwaterowanie, wyżywienie, cały niezbędny sprzęt (umundurowanie, sprzęt wojskowy, uzbrojenie), najlepszych instruktorów, intensywne zajęcia i niepowtarzalną atmosferę.

Za każdy dzień szkolenia otrzymasz uposażenie wysokości 129,96 zł,

Szkolenie zakończy się uroczystą przysięgą wojskową, a Ty oficjalnie staniesz się żołnierzem Wojsk Obrony Terytorialnej.

Już jako żołnierz będziesz miał obowiązek uczestnictwa w szkoleniach rotacyjnych (jeden weekend w miesiącu) – przy spełnieniu tego warunku na Twoje konto wpływać będzie 715 zł/mc

Jako żołnierz WOT ochotniczo będziesz mógł wspierać nasze zadania. W terminie kiedy jesteś dyspozycyjny, tak żeby nie kolidowały one z Twoimi obowiązkami zawodowymi/studenckimi – a za każdy dodatkowy dzień powołania otrzymasz uposażenie.

Będziesz miał możliwość podnoszenia swoich kompetencji i umiejętności uczestnicząc w kursach i szkoleniach realizowanych na terenie jednostki lub centrów szkolenia w całym kraju (KPP, CLS, Kursy językowe, kierownika strzelań, itd. )

Jako żołnierzowi OT przysługiwać Ci będzie 78% ulgi na przejazdy

PAMIĘTAJ !!! Jesteśmy formacją ochotniczą w każdym momencie, bez żadnych konsekwencji możesz zrezygnować.

Plecak korzyści

 

#1 spotkanie Microsoft Azure User Group Poland w Lublinie – brzmi ciekawie? Będzie ciekawie!

Sii Poland zaprasza do siedziby w Lublinie na spotkanie Microsoft Azure Group Poland – grupy pasjonatów oraz użytkowników platformy Microsoft Azure. To okazja, aby poznać ludzi, którzy tak samo, jak Ty chcą zdobywać nową wiedzę i dzielić się dotychczasową. Czekają nas wystąpienia, wspólny networking i pizza. Spotkanie jest otwarte, wystarczy, że zapiszesz się na wydarzenie.

Kiedy?
17.08.2022, godzina 18:00

Gdzie?
Sii Polska oddział w Lublinie, ul. Szeligowskiego 6B, 20-883 Lublin, 1 piętro (wjazd windą)

Link do zapisów -> https://www.meetup.com/microsoft-azure-users-group-poland/events/287615197/

ksap

 

Absolwentów uczelni wyższych zapraszamy
do udziału w rekrutacji do KSAP!

Zapraszamy na Dzień Otwarty online! 

 • 2 sierpnia, godz. 13:00 

W programie:

 • rekrutacja,
 • program kształcenia,
 • kariera zawodowa po KSAP.

Zgłoszenia na Dzień Otwarty online:

 • wyślij wiadomość mailową o chęci uczestnictwa na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • na swój adres e-mail dostaniesz link do Dnia Otwartego.

Do realizacji spotkania online live wykorzystujemy program LiveWebinar, którego nie trzeba instalować na komputerze. Więcej o tym, jak wygląda nasz Dzień Otwarty online.

Weź udział i dowiedz się więcej! Zapraszamy!

Dlaczego warto?

KSAP zapewnia:

 • rozwój kompetencji i umiejętności zarządczych,
 • gwarancję pracy w administracji publicznej bezpośrednio po zakończeniu kształcenia,
 • przygotowanie do pełnienia funkcji eksperckich, menedżerskich i kierowniczych,
 • staże zagraniczne i krajowe,
 • certyfikowany intensywny kurs języków obcych,
 • 4900 zł miesięcznie dla każdego słuchacza.

Więcej na temat oferty KSAP.

Rekrutacja 2022

Zgłoszenia online w terminie od 15 czerwca do 12 sierpnia 2022 r.
Szczegóły na stronie KSAP.

SeniorApp

Pomagaj, zarabiaj!
Chcesz pomagać, ale nie wiesz jak dotrzeć do potrzebujących? Jednocześnie chcesz
podreperować swój studencki budżet? SeniorApp to odpowiedź na Twoje problemy!
SeniorApp to platforma, która łączy ze sobą osoby oferujące pomoc z osobami starszymi,
które tej pomocy potrzebują. Sam wybierasz świadczone usługi i sam ustalasz
odpowiednie dla siebie stawki. Korzystanie z aplikacji jest w pełni bezpłatne, a zarobione
pieniądze możesz wypłacać z aplikacji bezpośrednio na swoje konto bankowe.
Po zarejestrowaniu się, uzupełnij swoje dane i informacje o tym, jakie usługi jesteś w stanie
świadczyć. W profilu Opiekuna możesz również dodać informacje o swoich umiejętnościach,
czy zainteresowaniach.
A jakie usługi można świadczyć? Między innymi:
• prace w ogrodzie,
• naukę języków obcych (zdalnie lub w domu Seniora),
• sprzątanie mieszkania,
• pogotowie TV (np. pomoc przy podłączeniu i konfiguracji telewizora i dekodera),
• zakupy do domu,
• opiekę dla Seniora (w tym czasową, higieniczną, czy paliatywną),
i wiele, wiele innych.
SeniorApp znajdziesz w wersji mobilnej w sklepach Google Play i App Store oraz w wersji
przeglądarkowej - https://web.seniorapp.pl/register
Masz pytania? Pisz na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., lub zadzwoń na 727 20 70 20.

 

Polski Związek Głuchych w ramach pilotażu prowadzonego w projekcie "Włączenie wyłączonych – aktywne instrumenty wsparcia osób niepełnosprawnych na rynku pracy”, serdecznie zaprasza wszystkie osoby z niepełnosprawnościami będące w wieku aktywności zawodowej, które w sierpniu br podejmą zatrudnienie, do skorzystania z BONu NA START.

Jest to wsparcie aktywności zawodowej poprzez wypłatę dodatków motywacyjnych za podjęcie i utrzymanie zatrudnienia o łącznej kwocie 3200zł.

-500 zł wypłacane w terminie do 14 dni kalendarzowych od dnia zawarcia Umowy o przyznaniu dodatku motywacyjnego „Bon na start”;

-1200 zł po przepracowaniu 3 pełnych miesięcy od dnia zawarcia Umowy, po przedstawieniu zaświadczenia o przepracowaniu określonego okresu 3pełnych miesięcy lub świadectwa pracy za ten okres;

-1500 zł po przepracowaniu 6 pełnych miesięcy od dnia zawarcia Umowy po przedstawieniu zaświadczenia o przepracowaniu określonego okresu 6 pełnych miesięcy lub świadectwa pracy za ten okres.

Projekt realizowany jest na terenie całej Polski.

Wszelkie informacje dostępne są na stronie projektu:

www.wlaczeniewylaczonych.pl

W razie dodatkowych pytań i wątpliwości prosimy o kontakt:

email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

telefon: 724 565 060

https://www.facebook.com/pilotaz.ww.pzg

Plakat praca dyplomowa v.2

XIII edycja Konkursu na najlepszą pracę dyplomową

Wszystkich studentów i absolwentów, nie tylko z Lublina, zachęcamy do udziału w XIII edycji Konkursu na najlepszą pracę dyplomową. Istotne jest, aby wybrany temat dotyczył szeroko pojętego rozwoju naszego miasta lub jego obszaru metropolitalnego.

W Konkursie Prezydenta Miasta Lublin na najlepszą pracę dyplomową przyjmujemy prace: licencjackie, magisterskie, inżynierskie oraz doktorskie, obronione na dowolnej uczelni i kierunku studiów. Termin zgłoszeń do Konkursu upływa 15 września 2022 r. Zwycięskie prace mają szansę wpłynąć na rozwój miasta i działania samorządu.

Przewidziane są dwie kategorie: jedna dla autorów prac licencjackich, magisterskich i inżynierskich oraz druga dla autorów prac doktoranckich. W każdej z nich może zostać przyznana nagroda główna w wysokości 6 tys. złotych oraz maksymalnie trzy wyróżnienia, każde w wysokości2 tys. złotych. Dodatkowo, w kategorii prac licencjackich, magisterskich i inżynierskich przewidziane jest wyróżnienie w formie trzymiesięcznej płatnej praktyki absolwenckiej w Urzędzie Miasta Lublin, z łącznym świadczeniem pieniężnym o wartości 4,5 tys. zł.

W bieżącej edycji zostaną wzięte pod uwagę prace obronione nie wcześniej niż w 2019 r. Więcej informacji o inicjatywie można znaleźć w regulaminie Konkursu. W tym roku wprowadziliśmy kilka formalnych zmian, w stosunku do poprzednich edycji tak, aby umożliwić inicjatywie jeszcze szerszy zasięg.

Prace konkursowe wraz z załącznikami można doręczyć:

 • pocztą na adres: Urząd Miasta Lublin, Wydział Strategii i Przedsiębiorczości, plac Litewski 1, 20-080 Lublin, z dopiskiem: „Konkurs na najlepszą pracę dyplomową”;
 • za pośrednictwem poczty elektronicznej Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.">biznes@lublin.eu, pod warunkiem zaopatrzenia formularza zgłoszeniowego, o którym mowa w § 5 ust. 1 pkt 1 Regulaminu Konkursu, w bezpieczny podpis elektroniczny, weryfikowany ważnym kwalifikowanym certyfikatem;
 • za pośrednictwem elektronicznej Platformy Usług Administracji Publicznej (ePUAP) pod warunkiem zaopatrzenia formularza zgłoszeniowego, o którym mowa w § 5 ust. 1 pkt 1 Regulaminu Konkursu, w bezpieczny podpis elektroniczny, weryfikowany ważnym kwalifikowanym certyfikatem lub podpis złożony profilem zaufanym ePUAP.

Więcej informacji o wydarzeniu na stronie BIP: Konkurs na najlepszą pracę dyplomową.

Kontakt:

tel.: 81 466 25 15

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Urząd Miasta Lublin

Wydział Strategii i Przedsiębiorczości

pl. Litewski 1

20-080 Lublin


Konkurs Prezydenta Miasta Lublin na najlepszą pracę dyplomową (w ubiegłych edycjach pod nazwą
Konkursu Prezydenta Miasta Lublin na najlepszą pracę dyplomową poświęconą tematyce rozwoju gospodarczego miasta) ma wieloletnią tradycję i prowadzony jest od 2010 r. Celem konkursu jest zwiększenie zainteresowania studentów zagadnieniami związanymi z szeroko rozumianym rozwojem lokalnym, głównie w kontekście gospodarczym, społecznym, kulturowym i środowiskowym oraz zachęcenie studentów do podejmowania tej tematyki w swojej pracy badawczej. Konkurs organizowany jest w ramach Europejskiej Stolicy Młodzieży.

Serdecznie zapraszamy dyrektorów, nauczycieli, specjalistów szkolnych do udziału w Konferencji „Edukacja wobec współczesnych wyzwań” organizowanej przez Fundację OIC Poland z siedzibą w Lublinie.

Konferencja odbędzie się 7 lipca br. w Lubelskim Centrum Konferencyjnym w Lublinie (ul. Artura Grottgera 2).

 

Goście specjalni:

 • Dr Marzena Żylińska - zajmuje się metodyką i neurodydaktyką. Propaguje wprowadzenie do szkół nowej, opartej na wnioskach płynących z neuronauk, kultury edukacyjnej
 • Dr Marek Kaczmarzyk prof. UŚ – biolog, neurodydaktyk i memetyk, nauczyciel akademicki, popularyzator nauki
 • Przedstawiciele Instytutu Nauki Lektikon - Akredytowanej Placówki Doskonalenia Nauczycieli

Obowiązują zapisy! Udział w konferencji jest bezpłatny. Zgłoszenia przyjmowane są do 4 lipca br.

Więcej informacji, program wydarzenia oraz rejestracja: https://www.oic.lublin.pl/wydarzenia/konferencja-prolearn/

Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/748354452856273?ref=newsfeed

Każdy uczestnik otrzyma Certyfikat.

Konferencja organizowana w ramach projektu “Fostering children’s learning process and cognitive abilities through holistic approach and innovative methods – PRO-LEARN”. Nr projektu 2019-1-PL01-KA201-065726