Trwa rejestracja do XIV edycji konkursu podatkowego Tax’n’You.

Jest to jedno z największych wydarzeń tego typu w Polsce, skierowane do młodych osób zainteresowanych tematyką podatkową, prawną i rachunkową - najwybitniejszych studentów z najlepszych polskich uczelni. Konkurs daje uczestnikom niepowtarzalną szansę na rozpoczęcie kariery w obszarze doradztwa podatkowego w KPMG w Polsce.

Na najlepszych finalistów konkursu czekają:

 • umowy o pracę lub płatne praktyki w jednym z biur KPMG w Polsce,
 • atrakcyjne nagrody rzeczowe,
 • nagrody finansowe dla najlepszej trzech osób w rozgrywce finałowej:

- za zajęcie I miejsca 15 000 PLN
- za zajęcie II miejsca 10 000 PLN,
- za zajęcie III miejsca 5 000 PLN.

Jak przebiega konkurs?

 1. Wypełnienie formularza rejestracyjnego na stronie kpmg.taxandyou.pl do 23 maja 2021r. i rozwiązanie ankiety online ze znajomości zagadnień podatkowych,
 2. Osoby z najlepszymi wynikami zmierzą się z testem online z języka angielskiego,
 3. Półfinał - na tym etapie na uczestników czeka kazus i prezentacja, których efekt zadecyduje o wejściu do Finału,
 4. W Finale konkursu Tax’n’You najlepsi uczestnicy zmierzą się z podatkowym escape room’em i debatą.

Wymagania:

Do udziału w programie zapraszamy studentów:

 • III roku studiów licencjackich
 • III, IV lub V roku jednolitych studiów magisterskich,
 • l lub II roku studiów magisterskich uzupełniających,
 • studiujących prawo, finanse, rachunkowość, ekonomia lub kierunki pokrewne

Więcej informacji na temat konkursu Tax’n’You znaleźć można na stronie https://kpmg.taxandyou.pl/

Informacja na FB- https://fb.watch/4_CXO3OlsT/

Aplikuj na staż, jeżeli jesteś studentem ostatnich lat studiów lub absolwentem uczelni wyższej niezależnie od wieku.

Oferujemy ponad 40 miejsc stażowych w ramach wielu różnych specjalizacji i kierunków: ścisłych, ekonomicznych, humanistycznych. Podczas staży będzie można uczestniczyć w projektach wyjątkowych, realizowanych na skalę niedostępną nigdzie indziej: rozwoju energetyki, obszarach innowacji projektowych, produktowych, procesach zakupowych, logistycznych czy sprzedażowych, pracować przy nowych technologiach, projektach ochrony środowiska, innowacyjnych wdrożeniach w sieciach stacji paliw, wziąć udział w opracowywaniu procesów biznesowych, nowych rozwiązań inżynieryjnych, finansowych czy projektach marketingowych.

Możliwość realizowania stażu mają mieszkańcy całej Polski z uwagi na wybór spośród Spółek ORLENU uczestniczących w tej edycji programu: PKN ORLEN, Anwil, Orlen CUK, Orlen Laboratorium, Orlen Paliwa, Orlen Południe oraz Spółki Grupy Energa: Energa OZE, Energa Enspirion. Wprawdzie zespoły, do których poszukiwani są stażyści są zlokalizowane w 10 miastach, to część zadań stażowych może być realizowana hybrydowo, co daje możliwość zdobywania doświadczenia niezależnie od miejsca zamieszkania.

Staże trwają 6 miesięcy, od lipca, są płatne i są okazją do zdobycia umiejętności zawodowych, rozwoju osobistego przy wsparciu indywidualnego opiekuna oraz są możliwością pogłębiania kompetencji miękkich w ramach organizowanych warsztatów grupowych w społeczności stażystów.

Aplikacje można przesyłać do 3 maja w odpowiedzi na ogłoszenia stażowe opublikowane w zakładce kariera na stronie internetowej PKN ORLEN TUTAJ oraz w zakładkach Spółek uczestniczących w aktualnej edycji programu stażowego.

Więcej informacji na temat programu stażowego TUTAJ​

Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej uruchomiła nabór wniosków do kolejnej edycji programu stypendialnego im. Gen. Wł. Andersa! Oferta skierowana jest do młodzieży polonijnej zainteresowanej podjęciem studiów I stopnia, II stopnia lub jednolitych studiów magisterskich na polskich uczelniach.
W tym roku na studia I stopnia lub jednolite studia magisterskie mogą aplikować również osoby posiadające polskie obywatelstwo oraz obywatelstwo innego kraju, które odbywały cały okres kształcenia na poziomie szkoły średniej poza granicami Polski.

Stypendium w programie jest wypłacane przez maksymalnie 10 miesięcy w roku akademickim i wynosi 1250 zł – 1700 zł w zależności od poziomu kształcenia.
Wnioski należy składać za pośrednictwem systemu teleinformatycznego NAWA w terminie od 31 marca 2021 r. do 18 maja 2021 r.
Więcej informacji o Programie, w tym ogłoszenie oraz Regulamin znajduje się na stronie NAWA: https://nawa.gov.pl/…/studenci-zagra…/program-im-gen-andersa
Kontakt w sprawie Programu: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Szczegóły: https://nawa.gov.pl/…/studenci-zagra…/program-im-gen-andersa

Ruszyła rekrutacja do programu mentoringowego EY – Dziewczyny Poziom Wyżej!
Aplikować mogą wszystkie studentki, które chciałyby w sposób świadomy zaplanować swoją karierę w świecie doradztwa biznesowego lub corporate finance pod okiem doświadczonych mentorek EY.

W programie na uczestniczki czekają, oprócz spotkań z mentorkami, certyfikowane szkolenia, dzięki którym będą mogły wzbogacić swoją wiedzę oraz formalne i nieformalne spotkania tworzące społeczność kobiet w branży doradczej.

Program jest przeznaczony dla studentek kierunków biznesowych i technicznych na 3, 4 lub 5 roku i trwa od 22 marca do końca czerwca br.

Udział w Dziewczyny Poziom Wyżej - Programie Mentoringowym zakłada 2-3 spotkania z ekspertami EY w miesiącu.

Aplikuj do 10.03!

bit.ly/DziewczynyPoziomWyzejEY

Wirtualne Targi Kariery odbędą się 17-18 marca.

Dlaczego WARTO?

 • Dostaniesz oferty staży/pracy dopasowane do doświadczenia i oczekiwań,
 • Zaaplikujesz na nie TYLKO 1 kliknięciem,
 • Wypytasz pracodawców o co tylko zechcesz (nie ma głupich pytań!),
 • Dasz się im poznać podczas LIVE sesji 1:1,
 • Zdobędziesz nowe umiejętności dzięki inspirującym i BEZPŁATNYM warsztatom!

A przede wszystkim - ZNAJDZIESZ UPRAGNIONĄ PRACĘ!
A to wszystko w ciągu 2 dni i bez wychodzenia z domu - czy mogło być ✨ lepiej ✨?
Nie mamy żadnych wątpliwości - jako organizatorzy największych targów pracy i praktyk dla studentów oraz absolwentów w Polsce, pomogliśmy już dziesiątkom tysięcy młodych talentów.
Czas na Ciebie!
REJESTRACJA RUSZYŁA! Nie zapomnij zarejestrować się na to wydarzenie!

https://www.absolvent.pl/talentdays/online

Serdecznie zapraszamy na Wirtualne Dni Otwarte WSEI!

Dzięki specjalnie przygotowanej stronie rekrutacyjnej i spotkaniom online chcemy wesprzeć tegorocznych kandydatów w wyborze studiów. Wiemy, jakie to dla nich ważne. Dni Otwarte Wyższej Szkoły Ekonomii i Innowacji w Lublinie odbędą się w formie online.

W dniach 17.02.2021, 24.02.2021 i 03.03.2021 odbędą się 3 specjalne webinaria na żywo. Każde wirtualne spotkanie będzie poświęcone konkretnej grupie kierunków studiów.

Do uczestniczenia w pierwszym Dniu Otwartym WSEI 17 lutego zapraszamy wszystkich, którzy zastanawiają się nad studiowaniem kierunków ścisłych. Zaprezentuje się wówczas wydział Transportu i Informatyki Wyższej Szkoły Ekonomii i Innowacji w Lublinie.

24 lutego zaprezentuje się Wydział Nauk o Człowieku, natomiast 3 marca Wydział Administracji i Nauk Społecznych.

Wszystkie transmisje rozpoczną się o godz. 9.30. Więcej informacji:
https://www.wsei.lublin.pl/aktualnosci/wirtualne-dni-otwarte-wsei/

 

"Leaders for Future" is an internship program in Berlin for the ambitious young people from all over the world. The program is designed to strengthen your professional skills, present the international job market and provide networking. During the stay in Berlin you will strengthen personal and social skills through numerous activities in the multicultural society.

Participants will learn to deal with different professional challenges, work in a team in a performance-oriented manner and develop leadership qualities. 

The mission of the Leaders for Future internship program is to create a dynamically networked community of inspired professionals who have a vision to drive positive change for a common sustainable world.

The internship program "Leaders for Future" combines summer fun with professional development. This year (2021), the program will run from June 28 to August 22. During the 8-week internship, program participants will gain valuable professional experience in Berlin. Since Berlin is the largest city in Europe, there will be a development opportunity for all occupational fields.

More information: https://en.copernicusberlin.de/internship

COPERNICUS BERLIN in social media:
Facebook: https://www.facebook.com/CopernicusBerlin/
Instagram: https://www.instagram.com/copernicusberlin   
Youtube: https://www.youtube.com/c/copernicusberlin 
Twitter:https://twitter.com/CopBerlin
Linkedin: https://www.linkedin.com/company/copernicusberlin  

Każda osoba wchodząca na dzisiejszy rynek pracy musi pamiętać o swoich prawach i obowiązkach. Jednym z ważnych obowiązków pracowniczych jest sporządzanie i przechowywanie niektórych dokumentów. Portal pracy Aplikuj.pl uruchomił darmowy moduł, w którym można sprawdzić i pobrać rozmaite dokumenty HR.

Darmowa platforma z dokumentami HR to narzędzie przydatne zarówno dla pracowników z firmowych działów HR jak i dla osób szukających dopiero zatrudnienia czy praktyk absolwenckich. Wszyscy znajdą tam dokumenty pracownicze niezbędne na każdym etapie swojej ścieżki zawodowej, czy etapu zatrudnienia swoich pracowników.

Studenci wkraczający na dzisiejszy rynek pracy szczególnie zainteresują się dokumentami dotyczącymi praktyk absolwenckich, czy umowy o pracę w celu przygotowania zawodowego. Warto zapoznać się z takimi dokumentami, zanim staniemy przed możliwością ich podpisania.

Pobieranie dokumentów pracowniczych jest bardzo intuicyjnie. Szablon każdego dokumentu HR można pobrać w formacie .pdf lub w formacie .doc do wygodnej edycji.

Przy okazji warto zapoznać się z artykułami dotyczącymi poszczególnych dokumentów. Można się z nich dowiedzieć między innymi, kiedy i jakie dokumenty należy przechowywać, w jakich terminach należy składać poszczególne wnioski czy podania, oraz jakie są konsekwencje złożenia czy otrzymania konkretnego dokumentu.

Moduł z dokumentami kadrowymi został uruchomiony jako darmowe narzędzie portalu pracy Aplikuj.pl. Warto dołączyć go do listy linków przydatnych na każdym etapie zatrudnienia.


Warto też zapoznać się z bardziej szczegółowymi artykułami o rozliczaniu wynagrodzeń według formy zatrudnienia oraz wymiaru czasu pracy – w poradnikach znajdziemy informacje na temat dodatków, świadczeń i zwolnień ze składek oraz zasad ich przyznawania.


Warto też zapoznać się z bardziej szczegółowymi artykułami o rozliczaniu wynagrodzeń według formy zatrudnienia oraz wymiaru czasu pracy – w poradnikach znajdziemy informacje na temat dodatków, świadczeń i zwolnień ze składek oraz zasad ich przyznawania.